ENDÜSTRİYEL SİMBİYOZ PROGRAMI HAYATA GEÇİYOR…

ENDÜSTRİYEL SİMBİYOZ PROGRAMI HAYATA GEÇİYOR…

BEBKA tarafından TTGV işbirliği ile yürütülen Endüstriyel Simbiyoz Programı Bursa İli Bilgilendirme Toplantısı ve Sinerji Çalıştayı” 21 Nisan 2015 tarihinde Bursa’da düzenlenecektir.

Bağımsız işletmeleri daha sürdürülebilir ve yenilikçi bir kaynak (atık, lojistik vb.) kullanımı yaklaşımı çerçevesinde bir araya getirerek endüstriyel kaynaklı çevresel problemlerin önüne geçmekle kalmayıp aynı zamanda ekonomik getiri de sağlamayı amaçlayan “Endüstriyel Simbiyoz Programı” çalışması BEBKA tarafından Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı (TTGV) işbirliği ile yürütülmektedir. Programın temel amacı, bölgedeki endüstriyel simbiyoz uygulamalarının yaygınlaştırılmasına yönelik olarak farkındalığın artırılması, bölgesel ve sektörel analizlerin yapılarak mevcut potansiyelin ve stratejinin belirlenmesi, fizibilite çalışmalarının yapılması ve endüstriyel simbiyoz uygulamalarının sürdürülebilirliğine ve yaygınlaştırılmasına yönelik altyapının oluşturulmasının sağlanmasıdır.

Bu kapsamda bugüne kadar gerçekleştirilen faaliyetlerin sonuçlarının paylaşılması ve bölge paydaşlarının bir araya gelerek simbiyoz programının uygulanması hususunda sinerji yaratılmasını hedefleyen “TR41 Endüstriyel Simbiyoz Programı Bursa İli Bilgilendirme Toplantısı ve Sinerji Çalıştayı” 21 Nisan 2015 tarihinde Bursa Crowne Plaza Otel’de düzenlenecektir. İlk bölümü bilgilendirme toplantısı, ikinci bölümü ise endüstriyel simbiyoz konusunda ortak çalışabilecek firmalar ve hizmet sağlayıcıların bir araya getirilerek yüz yüze görüşme platformunun sağlanacak ve simbiyoz olanakları belirlenecektir.

Lütfen 17 Nisan 2015 tarihine kadar katılımınızı isim, kurum ve iletişim bilgilerinizle kurumsal@bebka.org.tr adresine iletiniz.

Detaylı programa ulaşmak için tıklayınız…