ENHANCER Projesi kapsamında Girişimcilik Ekosistemindeki Kurumların Kapasitelerinin Geliştirilmesi Hibe Programı

ENHANCER Projesi kapsamında Girişimcilik Ekosistemindeki Kurumların Kapasitelerinin Geliştirilmesi Hibe Programı


Avrupa Birliği (AB) tarafından finanse edilen ve Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü, Kalkınma Ajansları ve Uluslararası Göç Politikaları Geliştirme Merkezi (ICMPD) Türkiye Ofisi tarafından uygulanan Sürdürülebilir Sosyo-Ekonomik Entegrasyon için Girişimcilik Kapasitelerinin İyileştirilmesi (ENHANCER) Projesi kapsamında Girişimcilik Ekosistemindeki Kurumların Kapasitelerinin Geliştirilmesi Hibe Programı‘nın başvuru süresi 29 Ekim 2021’e kadar uzatılmıştır.

Proje başvurularını bekleyen bu hibe programı, girişimcilere verilen hizmetlerin kalitesini ve verimliliğini artırarak, yerel girişimcilik ekosistemi kurumlarının teknik ve insani kapasite eksikliğini gidermeyi amaçlamaktadır. Bursa’nın da dahil olduğu 11 ile yönelik “Girişimcilik Ekosistemindeki Kurumların Kapasitelerinin Geliştirilmesi için Hibe Programı’na başvuru sahipleri 10 bin ile 30 bin avro aralığında hibe başvurusunda bulunabilecektir. Hibe programı ilgili diğer detaylara http://enhancerprojesi.com adresindeki hibeler bölümünden ulaşılabilmekte olup program rehberleri aşağıdaki bağlantıda sunulmaktadır.

“Girişimcilik Ekosistemindeki Kurumların Kapasitelerinin Geliştirilmesi Hibe Programı”nın ayrıntıları, 1 Ekim 2021, Cuma günü saat 11:00’de Almira Otel’de gerçekleştirilecek tanıtım toplantısıyla kamuoyuna açıklanacaktır. Bu toplantıda, hibe programına başvuru yapabilecek olan üniversiteler, belediyeler, kuluçka merkezleri, teknoparklar, sanayi ve ticaret odaları, mesleki eğitim merkezleri, organize sanayi bölgeleri, teknoloji geliştirme merkezleri gibi yerel kurum ve kuruluşlar ile geçici koruma sağlanan Suriyeliler ve ev sahibi topluma hizmet eden STK’lar, proje başvuruları ile ilgili ayrıntılı bilgi alabileceklerdir. Tanıtım toplantısının kayıt linki aşağıda yer almaktadır.

Programın Türkçe ve İngilizce rehberleri: https://enhancerproject.com/girisimcilik-ekosistemindeki-kurumlarin-kapasitelerinin-gelistirilmesi-hibe-programi-dokumanlari.html

Toplantı kayıt linki: https://forms.gle/AAbm8rL5vn5W6Xcy6