ESKİŞEHİR TÜM DEĞERLERİYLE EMITTE TANITILDI

ESKİŞEHİR TÜM DEĞERLERİYLE EMITTE TANITILDI

31 Ocak – 3 Şubat 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilen 23. Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarında (EMITT) Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) tarafından, Eskişehir Valiliği koordinasyonunda bölgedeki turizm paydaşları ile iş birliği içerisinde hazırlanan Eskişehir standı ziyaretçilerden yoğun ilgi gördü.

Açılışına Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un katıldığı Dünyanın en büyük fuarları arasında gösterilen fuarda, geçtiğimiz birkaç yılda olduğu gibi bu yıl da Eskişehir değerleri, BEBKA destekleriyle hazırlanan stantlarda görücüye çıktı.

Eskişehir standımız, Bilecik Valisi Sayın Bilal Şentürk, İstanbul Valisi Sayın Ali Yerlikaya, Tekirdağ Valisi Sayın Aziz Yıldırım, TURSAB Başkanı Sayın Firuz Bağlıkaya tarafından ziyaret edildi.

Geçtiğimiz yıla göre katılımcı sayısı 25% artan ve 100'ün üzerinde yabancı ülkeden 700'e yakın davetli tur operatörünün katıldığı EMITT'te tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerinden esintilerin yer aldığı Eskişehir standı, ziyaretçilerle birlikte ulusal ve uluslararası tur operatörlerinin ilgi odağı olurken, ziyaretçilere ilin tanıtımına yönelik kitap, broşür ve çeşitli promosyon ürünleri dağıtıldı.

Tüm değerleriyle Eskişehir

Eskişehir ve ilçeleri tarihi, doğal ve kültürel değerleri yanında yöresel lezzetleriyle fuarda yerini aldı. Lületaşı eserlerinin sergilendiği stant alanında Yunus Emre, Nasreddin Hoca, Frig Vadisi ve Eskişehir’i tanıtan materyaller ziyaretçiler ile paylaşıldı. Eskişehir’in kendisine özgü ürünü olan met helvasının ikram edildiği fuarda katılımcılar, Eskişehir standına büyük ilgi gösterdi.

Eskişehir’in turizm değerleriyle öne çıkan ilçelerinin de yer aldığı stantta Eskişehir’de faaliyet gösteren seyahat acenteleri ve otel temsilcileri tarafından 100’e yakın otel ve acente temsilcisi ile görüşmeler gerçekleştirildi.

Yabancı Tur Operatörleriyle B2B Görüşmeler

Hindistan’dan Raj Enterprise Tours&Travels, Legion World Travels, Filistin’den Mnarah Tours&Travels tur operatörleriyle görüşme gerçekleştirildi. Bu görüşmelerde, yabancı turistlerin Türkiye’de gerçekleştirdiği tur rotalarında Eskişehir’in yer alması konusu değerlendirildi.