Home Etkinlik İSTİHDAM YARATMA ODAKLI KOOPERATİF HİBE PROGRAMI TANITIM TOPLANTISI

Tarih

Oca 11 2022
Expired!

Zaman

14:00

İSTİHDAM YARATMA ODAKLI KOOPERATİF HİBE PROGRAMI TANITIM TOPLANTISI

Avrupa Birliği tarafından finanse edilen ve Uluslararası Göç Politikaları Geliştirme Merkezi (ICMPD) tarafından Genel Müdürlüğümüz koordinasyonunda yürütülen “Sürdürülebilir Sosyo-Ekonomik Entegrasyon için Girişimcilik Kapasitelerinin İyileştirilmesi (ENHANCER) Projesi” kapsamında, 14 Aralık 2021 tarihinde  İstihdam Yaratma Odaklı Kooperatif Hibe Programı çağrısına çıkılmıştır.

Program kapsamında Bursa, İstanbul, İzmir, Kayseri, Konya ve Mersin İllerinde faaliyet gösteren güçlü, gelecek vaat eden kooperatiflerin ve kooperatif birliklerinin büyümeleri ve böylece geçici koruma altındaki Suriyeliler ve TC vatandaşları için sürdürülebilir istihdam yaratabilmeleri adına toplam 2 milyon Avro hibe verilmesi planlanmaktadır. Proje başına hibelerin asgari tutarı 40,000 Avro ve azami tutarı 300,000 Avro’dur.

İlgili kooperatifler ve kooperatif birlikleri “İstihdam Yaratma Odaklı Kooperatif Hibe Programı” için 14 Mart 2022 tarihine kadar proje başvurularını yapabileceklerdir.

11 Ocak 2022 tarihinde saat 14:00’da Hibe Programı’nın tanıtımının yapılacağı online bir bilgilendirme toplantısı gerçekleştirilecektir.

Kayıt bağlantısı  https://icmpd.zoom.us/webinar/register/WN_85cT474HSfieKary_dO-tQ

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.