GELECEĞİN YAZILIMCILARINA BEBKA’NIN DESTEĞİ SÜRÜYOR

GELECEĞİN YAZILIMCILARINA BEBKA’NIN DESTEĞİ SÜRÜYOR

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na bağlı Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA), gençlere yönelik olarak yazılım geliştirme ve kodlama alanında eğitim programı kapsamında ikinci atölyeye başvurular başladı.

BEBKA ve Kodluyoruz Derneği işbirliği ile yürütülen eğitim programı kapsamında ikinci atölye C# .NET Core ile MVC Bootcamp için son başvuru tarihi 17 Eylül.

Ülkemizin ‘Milli Teknoloji Hamlesi’ ışığında genç girişimciler tarafından teknoloji odaklı girişimlerin hayata geçirilmesine katkı sağlamak, girişim fikirlerinin hayata geçirilmesi için gereken yazılım, uygulama geliştirme ve kodlama bilgisinin sağlanması ve startupların ihtiyaç duyduğu teknoloji yöneticisi ortakların yetiştirilmesine yönelik olarak çağın gereklerine uygun bir şekilde Bursa, Eskişehir, Bilecik illerinde gençlere yönelik olarak yazılım geliştirme ve kodlama alanında eğitim verilmesi planlandı.

Hedef kitlemiz Bursa, Eskişehir ya da Bilecik’te eğitim gören ya da yaşayan, yazılım alanında bir kariyer yapmak için motivasyonu ve azmi yüksek,19-29 yaş arasındaki gençler.

İkinci atölye olan C# .NET Core ile MVC Bootcamp için son başvuru tarihinin 17 Eylül olarak belirlendi, atölyeler Javascript & React Web Geliştirme programı ile sürerken, ilk atölye olan PHP & Laravel eğitimleri 32 kişinin katılımıyla devam edecek.

Her bir atölye yaklaşık 30 farklı kişinin katılımıyla çevrimiçi ortamda interaktif bir şekilde gerçekleştirilecek, toplam 70 saat sürecek ve 12 hafta içinde tamamlanacak.

Başvuru şartları ve program detayları için buraya tıklayınız.