Genel Sekreter İsmail Gerim’den Bilecik İlçelerine Ziyaret

Genel Sekreter İsmail Gerim’den Bilecik İlçelerine Ziyaret

BEBKA Genel Sekreteri İsmail Gerim BEBKA projelerini yerinde incelemek ve Bilecik’teki kurum ve kuruluşlarla işbirliği olanaklarını değerlendirmek üzere Bilecik ilçelerini ziyaret etti.

İlk olarak Osmaneli ilçesinde Osmaneli Kaymakamı Edip Çakıcı ve Osmaneli Belediye Başkanı Münür Şahin ile toplantı yapılarak ilçenin ihtiyaçları, potansiyeli ve bugüne kadar yapılan çalışmalar konuşuldu. Ardından BEBKA destekli “Ver Elini Osmaneli Projesi (Yunus Söylet İçmeler Tesisi)” ve “Sürekli Eğitim Merkezi Projesi” yerinde ziyaret edilerek yapılan çalışmalar hakkında bilgiler alındı. Osmaneli Belediyesi’nin güdümlü proje olarak hazırladığı İş Geliştirme Merkezi projesi için düşünülen alan gezilerek proje kapsamında planlanan faaliyetler detaylı olarak konuşuldu.

Osmaneli ilçesinin ardından Gölpazarı ilçesinde Gölpazarı Kaymakamı Kadir Duman ve Gölpazarı Belediye Başkanı Vedat Kazıcı ziyaret edildi. İlçenin potansiyeli olan sektörleri ve bu kapsamda Ajans ile işbirliği içerisinde yapılabilecek faaliyetlerin değerlendirildiği görüşmenin ardından Ajans destekleri özelinde ikili görüşmelerin yapılması planlandı.

Son olarak Yenipazar ilçesinde Belediye Başkanı İlhan Özden ziyaret edildi. Görüşmede önemli bir doğa turizmi destinasyonu olabilecek Harmankaya Kanyonu için yapılması gereken çalışmalar ve ilçede BEBKA destekli hayata geçirilen Turizm Faaliyetleri Geliştirme Projesi çıktıları görüşüldü.