GİRİŞİMCİLERE ‘KOLLEKTİF’ KATKI

GİRİŞİMCİLERE ‘KOLLEKTİF’ KATKI

Bursa’nın Gürsu ilçesinde hayata geçirilen Kolektif Kariyer Merkezi’ni ziyaret eden BEBKA Genel Sekreteri M. Zeki Durak, Gürsu Belediye Başkanı Mustafa Işık’la birlikte yerli ve milli girişimcilerin yetişeceği merkezde incelemelerde bulundu.

Bursa’nın girişimcilik ekosistemine katkı sağlayacak olan bu merkezi hayata geçirdikleri için Başkan Işık’a teşekkür eden Durak, Gürsu İlçesi’nde genç potansiyel nüfusun varlığına işaret ederek, Bursa’nın tamamında yerli ve milli girişimciliğe katkısı olan gençlere BEBKA olarak desteklerinin her zaman olacağını ifade etti.

YERLİ VE MİLLİ GİRİŞİMLERE TAM DESTEK

Gürsu Belediyesi’nin hayata geçirdiği Kollektif Kariyer Merkezi ile STEAM Atölyesi ve Kadın Kooperatifi’nde incelemelerde bulunan BEBKA Genel Sekreteri M. Zeki Durak, önemli hedefler doğrultusunda heyecanla hayata geçirilmesi için çabalanan yerli ve milli tüm girişimlere destek olduklarını söyledi. Yerel yönetimlerin kalkınmada kilit rol üstlendiğini de vurgulayan Durak, “Gürsu Belediyesi’nin, ilçenin gelişimini sağlama yönünde yaptığı samimi çaba içeren hizmetleri bu anlamda takdirle karşılıyoruz. Çabaların daha da güzel sonuçlara ulaşması için daha fazla güç birliğine hazırız. Gürsu’da olduğu gibi diğer ilçelerimizin kalkınma yolculuğunda yanlarında olmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

‘BEBKA İLE İŞBİRLİĞİ ARTACAK

Gürsu Belediye Başkanı Mustafa Işık da sürdürülebilir kalkınmaya hizmet etme amacı taşıyan BEBKA’nın hayata geçirdiği projeleri çok önemsediklerini ifade ederek, bu ziyaretten dolayı M.Zeki Durak’a bu projeye yaptığı desteklerden dolayı teşekkür etti. BEBKA Genel Sekreteri Durak ile verimli bir inceleme yaptıklarını belirten Işık, “Proje ekibimizi yüreklendiren desteği için Sayın Genel Sekreter’e şükranlarımı sunuyorum. Merkez bünyesinde görev alan ekibimiz, istihdam odaklı çalışmaları; gençler, kadınlar ve çocuklara yönelik gerçekleştirdiği projelerle örnek olacak çalışmalara imza atıyor. Yılmayan bir motivasyonla çalışan ekibimiz, BEBKA’nın artacak iş birliğiyle daha fazla mesafe kat edecektir” dedi.

İSTİHDAM’A DESTEK

Kollektif Kariyer Merkezi girişimcilere yönelik robot üretimi ve bilimsel çalışmalar konusunda firmalarla işbirliği gerçekleştirme noktasında da ilk olma özelliği taşıyan çalışmalara ev sahipliği yapmanın yanısıra, iş arayanlar ile işverenleri bir araya getirerek istihdama katkı sağlanması hedefleniyor.