GİRİŞİMCİLİK EKOSİSTEMİ KURUMLARININ KAPASİTELERİNİN GELİŞTİRİLMESİ HİBE PROGRAMI AÇILDI

GİRİŞİMCİLİK EKOSİSTEMİ KURUMLARININ KAPASİTELERİNİN GELİŞTİRİLMESİ HİBE PROGRAMI AÇILDI

AB tarafından finanse edilen ve Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü, Kalkınma Ajansları ve Uluslararası Göç Politikaları Geliştirme Merkezi Türkiye Ofisi tarafından uygulanan Sürdürülebilir Sosyo-Ekonomik Entegrasyon için Girişimcilik Kapasitelerinin İyileştirilmesi (ENHANCER) projesi kapsamında Girişimcilik Ekosistemindeki Kurumların Kapasitelerinin Geliştirilmesi Hibe Programı açıldı.

Geçici koruma altındaki Suriyeliler ve evsahibi toplumun girişimcilik faaliyetleri üzerinden karşılıklı uyumuna katkıda bulunmak amacıyla tasarlanan ENHANCER Projesi, hibe programları ile yenilikçilğe, girişimciliğe ve insan kaynaklarına dayalı kapsayıcı bir göç politikasının uygulanması için yerel girişimcilik ekosisteminde yer alan kuruluşların kapasitesini güçlendirmeyi de hedeflemektedir. Bu sayede sözkonusu kuruluşların teknik ve beşeri kapasite eksikliği giderilmesi, geçici koruma sağlanan Suriyeliler ve ev sahibi topluluk içerisindeki girişimciler için sağlanan hizmetlerin kalitesinin ve etkinliğinin artırılması beklenmektedir.

  1. Göçmenleri kapsayan bir girişimcilik ortamında ve sosyo-ekonomik kapsayıcılık yaklaşımı ile ekosistem kuruluşları arasında işbirlikleri oluşturmak ve olan işbirliklerini iyileştirmek,
  2. Ekonomik hayata müdahil olmaları için girişimcilerin ötesinde Geçici koruma sağlanan Suriyeliler ve ev sahibi toplum içerisinde daha geniş grupları harekete geçirmek,
  3. Ev sahibi topluluklarla geçici koruma sağlanan Suriyelilerin sosyo-ekonomik uyumunu iyileştirmek amacıyla ekosistem içerisinde yer alan kurum ve kuruluşların kurumsal ve insan kaynakları yönetim stratejileri ve uygulamalarını güçlendirmek

öncelikleriyle hazırlanarak çağrısına çıkılan "Girişimcilik Ekosistemindeki Kurumların Kapasitelerinin Geliştirilmesi Hibe Programı" ayrıntılarına aşağıdaki linkten ulaşabilir, ilgili sorularınızı grants@icmpd.org adresinden ICMPD’ye yönlendirebilirsiniz.

Girişimcilik Ekosistemindeki Kurumların Kapasitelerinin Geliştirilmesi Hibe Programı rehberlerine aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

TÜRKÇE REHBER 

ENGLISH GUIDELINES

Başvuru için son teslim tarihi: 27 Ağustos 2021, Cuma

ENHANCER projesince uygulanan "Girişimcilik Ekosistemindeki Kurumların Kapasitelerinin Geliştirilmesi Hibe Programı'nın ayrıntıları, çevrimiçi toplantıyla 9 Temmuz Cuma saat 14.30'da tanıtım toplantısıyla kamuoyuna açıklanacaktır. 

Kayıt linki: https://icmpd.zoom.us/webinar/register/WN_Tl9jhoU9QGWp16r0s6zm4A

Toplantı gündemi için tıklayınız.