IMTEC ULUSLARARASI SAĞLIK TURİZMİ FUARI BÖLGEMİZİ TANITTIK

IMTEC ULUSLARARASI SAĞLIK TURİZMİ FUARI BÖLGEMİZİ TANITTIK

Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA), 5-6 Mart 2014 tarihleri arasında Dubai’de düzenlenen IMTEC Uluslararası Sağlık Turizmi Fuarı ve Konferansı’na katılarak bölgeyi temsil etti.

Oldukça ilgi çeken BEBKA standını çok sayıda sağlık turizmi profesyoneli ziyaret etti. Fuara Bursa Vali Yardımcıları İsmail Demirhan ve Mehmet Özcan da katıldı.

TÜRKİYE DÜNYA SAĞLIK TURİZMİNİN MERKEZİ

Birleşik Arap Emirlikleri’nin Dubai şehrinde düzenlenen dünyanın en büyük sağlık turizm fuarı olan International Medical Travel Exhibition and Conference-IMTEC Zirvesi’nde Türkiye Sağlık Turizmini Geliştirme Konseyi-THTDC, Türkiye’yi “Elmas” (Diamond) sponsor olarak temsil etti.

Davetlilerin yaptığı konuşmaların ardından kürsüye davet edilen Türkiye Sağlık Turizmini Geliştirme Konseyi kurucu başkanı Emin Çakmak, Türkiye’de sağlık turizmi alanında yapılan çalışmalar ve süren projeler hakkında bilgiler verdi. THTDC’nin Türkiye, Azerbaycan-Bakü, Ukrayna-Kiev, İngiltere-Londra, BAE-Dubai’de olmak üzere yılda 5 büyük etkinliğe imza attığını belirten Başkanı Emin Çakmak, Türkiye’nin dünya sağlık turizminin merkezi haline geldiğini belirterek “Son 10 yıldır her yerde sağlık turizmi konuşuluyor. Konuşmak değil burulara gelip ülkemizi temsil etmek ve dünyada nelerin olup bittiğini görmek gerekiyor. THTDC olarak Ekonomi Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Türk Hava Yolları, Dünya Sağlık Turizmi Konseyi-GHTC olarak Türkiye’yi yurtdışında lâyıkıyla temsil ederek ülkemize döviz kazandıran önemli çalışmalar yapıyoruz” dedi.

SAĞLIK SERBEST BÖLGE İLE TEMASLARDA BULUNULDU

Dubai’deki IMTEC Uluslararası Sağlık Turizmi Fuarı ve Konferansı kapsamında ayrıca Dubai Healthcare City’ye (Dubai Sağlık Serbest Bölgesi) bir ziyaret düzenlendi ve serbest bölge yöneticisi Khider Mustafa Bashir ile bir görüşme yapılarak bölge hakkında bilgi alındı. Ziyarete Bursa Vali Yardımcısı İsmail Demirhan da katıldı. Bu ziyaretin yanı sıra, Ajans yetkilileri Air Arabia bölge yöneticisi Shalini Rajan ile Dubai-Bursa arası direkt uçuşların başlatılması ile ilgili bir görüşme de yaptılar.