ITB BERLİN FUARI’NDA STANDIMIZA BÜYÜK İLGİ

ITB BERLİN FUARI’NDA STANDIMIZA BÜYÜK İLGİ

6-10 Mart 2013 tarihleri arasında düzenlenen ITB Berlin Fuarı’nın açılışında Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, Büyükelçi Hüseyin Avni Karslıoğlu ve beraberindeki heyetle BEBKA ve Bursa Valiliği’nin standını ziyaret etti.

Almanya’nın başkenti Berlin’de düzenlenen ve dünyanın en önemli fuarları arasında yer alan Uluslararası Turizm Borsası (ITB) Fuarı ziyarete açıldı.

Uluslararası Turizm Borsası (ITB) Fuarı’na katılmak üzere Berlin’de bulunan Bakan Çelik, Türk standının açılışının ardından stantları gezerek katılımcılar ve ziyaretçilerle sohbet etti. Bakan Çelik, Türkiye’nin turizmi tüm yıla yayabilmesinin önemine vurgu yaparak, bu doğrultuda alternatif turizm olanaklarının tanıtımına öncelik verdiklerini bildirdi.

Fuara katılan Türkiye standındaki destinasyonları gezdiklerini belirten Bülent Arınç ise bu stantlarda başarılı sunumlar gerçekleştirilerek, ülkenin tüm tarihi, kültürel ve turistik değerlerinin başarıyla tanıtımının yapıldığını ve Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın bu tanıtım stantlarını çok beğendiğini ifade etti. Almanya’nın Türkiye turizmi için önemine de dikkat çeken Arınç, yapılan çalışmalarla belirli bir noktaya gelen Almanya’daki potansiyelin daha da artırılacağını söyledi.

Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik ile Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç tarafından bugün açılan Türk standında ülkemiz 3 bin 79 metrekarelik alanda 105 stant ve 122 katılımcıyla temsil ediliyor.

BEBKA STANDINA YOĞUN İLGİ

BEBKA ve Bursa Valiliğinin paylaştığı standı Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik ve Büyükelçi Hüseyin Avni Karslıoğlu’nun yanı sıra Yalova Milletvekili Temel Coşkun, İstanbul Milletvekili Osman Boyraz, Diyarbakır Valisi Mustafa Toprak, Erzincan Valisi Sebahattin Öztürk, Manisa Valisi Halil İbrahim Daşöz ve Çorum Valisi Sabri Başköy ziyaret etti. Ayrıca standımıza çok sayıda yerli ve yabancı turizm sektörü temsilcileri ilgi gösterdi.

Bu yıl 47’nci düzenlenen ITB Berlin Fuarı’nda Türkiye 105 stantta 122 katılımcıyla temsil ediliyor. Türkiye standında bu yıl ilk kez deniz, kum, güneş turizminin yanı sıra doğal ve alternatif turizm olanaklarının da tanıtımını yapılıyor.