KALKINMA AJANSI UZMANLARI BURSA’DA BİR ARAYA GELDİ…

KALKINMA AJANSI UZMANLARI BURSA’DA BİR ARAYA GELDİ…

Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) ev sahipliğinde, İl Yatırım Destek ve Tanıtım Stratejisi Çalıştayı ülke genelindeki Kalkınma Ajanslarından gelen uzmanların katılımıyla 10-12 Temmuz 2018 tarihleri arasında Bursa'da gerçekleştirildi.

Ülke genelindeki 120 Kalkınma Ajansı uzmanının katılımıyla BEBKA'nın ev sahipliğindeki İl Yatırım Destek ve Tanıtım Stratejisi Çalıştayı Bursa’da düzenlendi.

İsmail Gerim, “Ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyuyoruz”

Çalıştayın açılışında konuşan BEBKA Genel Sekreteri İsmail Gerim, BEBKA olarak illerin tanıtımı ve yatırım almaları açısından önem arz eden bu çalıştaya ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyduklarını dile getirdi. Çalıştayın son günü farklı bir etkinliğe de imza atmış olacaklarının altını çizen Gerim, eğitimler haricinde çalıştayın son gününde katılımcıların, Bursa turu da yapacaklarını ve bu tur vesilesiyle Bursa’nın değerlerini görme imkânı bulacaklarını belirtti.

BEBKA Genel Sekreteri’nin ardından konuşan Kalkınma Bakanlığı Bölgesel Gelişme ve Yapısal Uyum Müdürlüğü’nden Ahmet Tamer, Yeni İl Yatırım Destek ve Tanıtım Stratejileri’nin kapsamı ve detayı hakkında bilgiler verdi.

Çalıştayın açılış programında yapılan konuşmaların ardından eğitimlere geçildi. İlk günün eğitim konusu “İl Yatırım Destek ve Tanıtım Stratejiler Hazırlık Çalışmaları” oldu. Çalıştay kapsamında çeşitli ajanslardan uzmanlar, bu konuda yaptıkları çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

Etkinliğin ikinci ve üçüncü gününde Değer Zinciri Analizi ile Eko-Sistem Analizi ele alınırken, Bursa’da BEBKA ev sahipliğinde gerçekleştirilen İl Yatırım Destek ve Tanıtım Stratejisi Çalıştayı, Bursa turu ile sona erecek.