KALKINMA AJANSI UZMANLARINA BURSA’NIN DEĞERLERİ TANITILDI

KALKINMA AJANSI UZMANLARINA BURSA’NIN DEĞERLERİ TANITILDI

Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) ev sahipliğinde, ülke genelindeki Kalkınma Ajanslarından gelen uzmanlarının katılımıyla gerçekleştirilen İl Yatırım Destek ve Tanıtım Stratejisi Çalıştayı sona erdi. 

10-12 Temmuz tarihleri arasında Bursa’da gerçekleştirilen İl Yatırım Destek ve Tanıtım Stratejisi Çalıştayı, çalıştaya katılan uzmanlara Bursa değerlerinin tanıtıldığı şehir turu ile sona erdi.

Türkiye’deki Kalkınma Ajanslarından gelen uzmanlar Bursa’nın tarihi ve turistik yerlerini gezerek, şehrin tanıtımı açısından önem arz eden turizm potansiyeli hakkında bilgi sahibi oldu. Katılımcıların turdaki ilk durağı, UNESCO Dünya Mirası listesindeki tarihi Cumalıkızık Köyü idi.

Profesyonel rehber eşliğinde gerçekleştirilen gezinin ikinci durağıysa Yeşil Camii ve Yeşil Türbesi oldu. Tarihi mekanların yapılışı ve geçmişi hakkında bilgiler alan uzmanlar, daha sonra Bursa Kent Müzesi, tarihi Irgandı Köprüsü, Ulu Camii, Kozahan ve tarihi İnkaya Çınar’ını ziyaret ederek, şehir turunu tamamladı.