KONUŞAN ELLER ÇİZİMLE MESLEKİ BECERİLERİNİ GELİŞTİRİYOR

KONUŞAN ELLER ÇİZİMLE MESLEKİ BECERİLERİNİ GELİŞTİRİYOR

Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı’nın (BEBKA) 2011 yılı sosyal mali destek programı kapsamında Nilüfer Özel Eğitim Meslek Lisesi’nde hayata geçirilen “Konuşan Eller Çizimle Mesleki Becerilerini Geliştiriyor” projesinin kapanışı töreni Vali Yardımcısı Ahmet Hamdi Usta, İl Milli Eğitim Müdürü Atilla Gülsar, Nilüfer Kaymakamı Mustafa Kılıç, Nilüfer İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kaya, BEBKA Birim Başkanı Hakan Aksoy, BEBKA Uzmanı Erhan Öztürk, Nilüfer Özel Eğitim Meslek Lisesi öğretmenleri ve öğrencilerinin katılımıyla yapıldı.

“Konuşan Eller Çizimle Mesleki Becerilerini Geliştiriyor” projesinin kapanışında konuşan Vali Yardımcısı Ahmet Hamdi Usta, törende bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirirken, “Nilüfer Özel Eğitim Meslek Lisesi, bugüne kadar imza attığı başarılarla Bursa’nın gururu olmuştur. Bu başarıyı da başta okul müdürümüz, öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz fark yaratarak elde etmiştir” diye konuştu. Usta, toplumda engellilere yönelik bakış açısının değişmesi gerektiğine işaret ederek, asıl engellerin düşüncelerden kaldırılması gerektiğini vurguladı. İl Milli Eğitim Müdürü Atilla Gülsar ise, “Milli Eğitim olarak amacımız bütün fertlerimize kaliteli eğitim vermektir. Özel eğitime ihtiyaç duyan bireylerimiz için hayata geçirilen bu projede emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Törenin sonunda BEBKA desteğiyle hayata geçirilen bilgisayar destekli çizim laboratuvarında eğitim gören öğrencilere sertifikaları verildi. Sertifika töreninin ardından protokol üyeleri, CAD laboratuvarını gezerek verilen eğitimlerle ilgili detaylı bilgiler aldı.

BEBKA’NIN SOSYAL SORUMLULUK DESTEKLERİ SÜRÜYOR

BEBKA’nın sosyal mali destek programı kapsamında yüzde 90’lık desteğiyle 103 bin liraya mal olan “Konuşan Eller Çizimle Mesleki Becerilerini Geliştiriyor” projesi doğrultusunda 16 bilgisayardan oluşan bir CAD laboratuvarı oluşturulurken, metal, mobilya ve elektrik dalında 15 öğrenciyle 2D-3D bilgisayar destekli çizim kursları verildi. İçinde bulunulan eğitim öğretim yılında 90 öğrenciye daha kurs verilmesi hedeflenen laboratuvarda, özel eğitime ihtiyaç duyan engelli bireylerin iş ve meslek edinmeleri amaçlanıyor.