ORTAK YARINLAR YARIŞMASI’NDA BEBKA DESTEKLİ 3 PROJEYE ÖDÜL

ORTAK YARINLAR YARIŞMASI’NDA BEBKA DESTEKLİ 3 PROJEYE ÖDÜL

ORTAK YARINLAR YARIŞMASI’NDA BEBKA DESTEKLİ 3 PROJEYE ÖDÜL

Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu tarafından düzenlenen Ortak Yarınlar Yarışması’nın sonuçları açıklandı. BEBKA’nın desteklediği projeler, 3 kategoride ödüle layık görüldü.

Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) tarafından düzenlenen Ortak Yarınlar Yarışması Ödül Törenine Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Prof. Dr. Vedat Bilgin, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu Yönetim Kurulu Başkanı Özgür Burak Akkol Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu (TESK) Yönetim Kurulu Başkanı Ergün Atalay ile iş dünyasının başarılı isimleri ve çok sayıda davetli katıldı.

180 Proje Yarıştı

2022 Ortak Yarınlar Yarışması kapsamında Türkiye’de farklı kategorilerde yürütülen 180 proje başvurusu yapıldı. Yarışmada Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı’nın (BEBKA) desteklediği 4 proje yer alırken, bu projelerin 3’ü ödüle layık görüldü. TİSK tarafından düzenlenen ve kurumsal sosyal sorumluluk projelerinin desteklenmesinin ve yaygınlaştırılmasının amaçlandığı yarışmada ödüller, jürinin detaylı çalışması sonucunda sahiplerini buldu.

BEBKA Destekli Üç Proje Ödüle Layık Görüldü      

BEBKA tarafından desteklenen ve Ermetal Teknolojik Eğitimler Vakfı (ERTEV) tarafından yürütülen ‘Uzman Atölye İşgücü Yetiştirme ve İstihdam Projesi’, ‘Birlikte Mümkün’ kategorisinde ödül aldı. Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün yürüttüğü ‘Zihin Yetersizliği Olan Gençlerin İstihdamının Desteklenmesi Projesi’ de ‘Çeşitlik ve Kapsayıcılık’ kategorisinde ödül almaya hak kazanan bir diğer BEBKA destekli proje oldu. Yine BEBKA’nın desteklediği ve ödül alan bir başka proje ise Eskişehir Sanayi Odası’nın ‘Mesleki Eğitim Merkezi’ projesi oldu. Mesleki Eğitim Merkezi, Çeşitlik ve Kapsayıcılık-Gençlerin Yolunu Açanlar kategorisinde ödüle layık görüldü.