OYUNLAŞTIRMA SEMİNERİ BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ…

OYUNLAŞTIRMA SEMİNERİ BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ…

“İnovasyon ve Tasarım Buluşmaları” kapsamında BEBKA tarafından düzenlenen Anadolu Çizgi Film (Animasyon) Festivali’ne katılmak üzere ülkemize gelen Deck13 Interactive firmasının kurucusu ve yöneticisi Dr. Florian Stadlbauer “Eğlencenin Ötesinde Oyunlaştırma” konulu seminerde Bursalı girişimcilerle bir araya geldi.

Herhangi bir konunun oyunlaştırılarak cazip hale getirilmesi tekniği ile ilgili önemli açıklamalarda bulunan Dr. Florian Stadlbauer, “Bilgiyi duyguya dönüştürdüğünüzde oyunlaştırmayı sağlamış olursunuz” dedi.

Seminerin açılışında konuşan BEBKA Genel Sekreteri Tamer Değirmenci, oyunlaştırma konusunun pek çok sektörde uygulanabilecek önemli bir kavram olduğunu belirtirken “Kalkınma Ajansı olarak bölgemizde gelişme potansiyeli bulunan yeni konular ve sektörlerle de ilgilenmeye ve bölgemizde bu konulara olan ilgi ile farkındalığı arttırmak istiyoruz.” dedi.

“Eğlencenin Ötesinde Oyunlaştırma Yaklaşımı ve Teknikleri ile Ürünleri ve Hizmetleri Geliştirme’ seminerine konuşmacı olarak katılan Deck13 Interactive firmasının kurucusu ve yöneticisi Dr. Florian Stadlbauer da oyun teknolojisi yaklaşımları ve teknikleri ile neler yapılabileceği konusunda açıklamalarda bulundu.

Oyun tekniği sayesinde görsel canlandırmalar yapılabildiğini bu sayede uygulamaya ve kullanıma yönelik yeni fikirlerin ortaya çıkabildiğini sözlerine ekleyen Dr. Florian Stadlbauer, “Oyunlaştırma tekniği ile pek çok sektörde yapılması düşünülenlerin ne gibi sonuçlar ortaya çıkartacağı öngörülebiliyor. Oyunlaştırma özü itibariyle bilginin duyguya dönüştürülmesi, oyun elemanlarının kullanılması, onları oyundan alıp normal hayata taşımaktır, oyundan aldıklarımızı günlük yaşantımıza uyarlanmasıdır” diye konuştu.

Bu konudaki teknolojik gelişmelere de değinen ve yeniliklerin her geçen gün hızla ilerlediğini sözlerine ekleyen Dr. Florian Stadlbauer, 2014 yılı sonu itibariyle 2000 den fazla küresel firmanın oyunlaştırma tekniğini kullanmaya başladığının tahmin edildiğini sözlerine ekledi.