PROJE YAZMA EĞİTİMLERİ DEVAM EDİYOR

PROJE YAZMA EĞİTİMLERİ DEVAM EDİYOR

Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA), 2014 yılı mali destek programları ile ilgili proje yazma eğitimlerine, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası’nda (BTSO) düzenlenen toplantıyla devam edildi.

BEBKA Mali ve İdari İşler Birimi uzman Tuğçe Afşaroğulları, programların öncelikleri, başvuru sahipleri ve ortak hususlar hakkında bilgiler verirken, BEBKA Program Yönetimi Birimi uzmanı Erhan Hepyaşar ise proje yazma ve KAYS (Kalkınma Ajansları Yönetim Sistemi) ile ilgili bilgiler aktardı.

Eğitimler Ocak Ayında Sürecek

Toplantıya katılan BTSO Üyelerine, proje teklif çağrısı kapsamında projelerinin KAYS sisteminde başvurusunun nasıl yapılacağı, projelerinin nasıl hazırlanması gerektiği, proje döngüsü yönetimi ve mantıksal çerçeve yaklaşımı gibi konular hakkında bilgiler verildi.

Geçtiğimiz günlerde Bilecik Ticaret ve Sanayi Odası, Eskişehir Sanayi Odası, Orhangazi Ticaret ve Sanayi Odası ve BEBKA Bursa Ofis’te verilen eğitimlere 266 kişi katılım sağladı. Eğitimler Ocak ayının ortasına kadar il merkezlerinde ve ilçelerde devam edecektir. Proje döngüsü yönetimi, proje başvuru formu ve bütçe ile ilgili eğitimler ayrıca online olarak BEBKA’nın www.bebka.org.tr adresli web sitesi üzerinden de sesli ve animasyonlu olarak sunulmaktadır.

Bilgilendirme Toplantıları Sona Erdi

2014 Yılı Mali Destek Programlarının tanıtıldığı, programların öncelikleri ve başvuru süreçleri ile ilgili bilgilerin aktarıldığı Bilgilendirme Toplantıları 27 Aralık Cuma günü İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası’nda yapılan toplantı ile sona ermiştir. Bu son Bilgilendirme Toplantısı ile il merkezlerinde ve bütün ilçelerde Bilgilendirme Toplantısı yapılmış oldu.

2014 Yılı Mali Destek Programlarının ilan edildiği tarihten itibaren toplam 36 Bilgilendirme toplantısına 1097 kişi katıldı.