Proje Yazma Eğitimleri Sona Erdi

Proje Yazma Eğitimleri Sona Erdi

2016 yılı Mali Destek Programları kapsamında destek almak isteyen kurum ve firmaların temsilcileri için Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) tarafından düzenlenen proje yazma eğitimlerinin sonuncusu 1 Nisan 2016’da Bursa Merkez Ofiste gerçekleştirildi.

BEBKA uzmanları tarafından Bursa, Eskişehir ve Bilecik’te verilen eğitimlerden toplam 134 kişi faydalandı. Eğitim kapsamında Proje Döngüsü Yönetimiyle ilgili önemli kavramlar, Mantıksal Çerçeve Yaklaşımı, Kalkınma Ajansları Yönetim Sistemine bir projenin nasıl girileceği ve başvuruların nasıl sunulacağı ile ilgili bilgiler verildi. Ayrıca proje bütçesi hazırlamadaki püf noktalar, proje yazarken dikkat edilmesi gereken hususlar ve sık yapılan hatalara yönelik öneriler üzerinde duruldu.

Bundan sonraki süreçte; Mali Destek Programlarına başvuru yapılabilecek somut bir projesi olan ve projesi hakkında fikir alışverişinde bulunmak isteyen başvuru sahipleri, sunacakları projeyle ilgili Ajansta ilgili uzmanlarla görüşebilmeleri için kurulmuş teknik yardım masalarından BEBKA web sitesi (www.bebka.org.tr) üzerinden online kayıt olarak randevu alabilirler.

2016 yılında havacılık, raylı sistemler, savunma sanayi programına 12 milyon TL, mermer ve doğaltaş sektörüne ise 4 milyon TL olmak üzere toplamda 16 milyon TL’nin projelere hibe olarak tahsis edilecektir. Başvuru sahiplerinin 2016 yılındaki Mali Destek Programları kapsamında hibe desteklerinden faydalanabilmesi için, başvurularını en geç 2 Mayıs 2016 Pazartesi günü 17.00’a kadar Kalkınma Ajansları Yönetim Sistemi’ne (KAYS) eksiksiz şekilde yapması ve başvuru dosyasını en geç 9 Mayıs Pazartesi günü 17.00’a kadar ajansa teslim etmesi gerekmektedir.