Sadağı Kanyonu Göz Kamaştırıyor

Sadağı Kanyonu Göz Kamaştırıyor

“Sadağı Kanyonu Tabiat Parkı Ekoturistlerle Buluşuyor” projesi kapsamında Almira Hotel’de düzenlenen değerlendirme toplantısında konuşan Bursa Valisi İzzettin Küçük, turizm denildiğinde akla ne geliyorsa hemen hemen hepsinin Bursa’da mevcut olduğunu söyledi.

—Önce siz değer verin—

Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) desteğiyle hayata geçirilen “Sadağı Kanyonu Tabiat Parkı Ekoturistlerle Buluşuyor” projesinin değerlendirme toplantısında konuşan Bursa Valisi İzzettin Küçük “Bu güzelliklere, bulunduğunuz alana sizler değer vermezseniz, başka kimse değer vermez. O sevginiz ve emeğiniz bir şekilde o kanaldan diğer insanlara yayılmalı. Şehrinize, bulunduğunuz mekâna hürmet etmezseniz, emek vermezseniz, hiç kimseyi beklemeyin” dedi.

Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı yetkililerine, Orman ve Su İşleri Bakanlığı’na ve Orhaneli Belediye Başkanı’na çok teşekkür ediyorum. Dantel dantel işleyeceğiz bu şehri. Orhaneli, İnegöl, Gemlik, tek tek bütün ilçelerimizi özenle işleyeceğiz” diye konuştu.

Turizmde birinci şartın, ilgili turizm alanının gelen misafirin orayı kullanabileceği, keyif alabileceği, iyi vakit geçirebileceği ve memnun ayrılabileceği hale getirmek olduğunu söyleyen Küçük, bu noktada Bursa’yı dantel dantel işleyeceklerini dile getirdi.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili AbülkadirKarlık ise, dağ yöresindeki turizm potansiyelinin artırılmasının ve buradaki canlılığın daha yukarı seviyelere çekilmesi için, Bursa Büyükşehir Belediye olarak destek verdiklerini ve vermeye devam edeceklerini dile getirdi. Karlık, “Dağ yöresinin turizmden daha fazla pay alabilmesi için elimizden geleni yapıyor ve yapmaya devam edeceğiz” dedi.

“Sadağı Kanyonu keşfedilmeyi bekliyor—

Sadağı Kanyonu’nun keşfedilmeyi bekleyen bir eko turizm merkezi olduğunu belirten Orhaneli Belediye Başkanı İrfan Tatlıoğlu ise “Bursa, geniş orman alanları, sayısız yaylası, göletleri, sıcak su kaynakları, yürüyüş ve piknik alanlarıyla tabiat harikası bir yer. Sadağı kanyonu ise bütün bu güzelliklerin merkezinde toplayan, keşfedilmeyi bekleyen bir eko turizm merkezidir. Kanyonumuz ve diğer güzelliklerimizin tanıtılması için belediye olarak gayret içerisindeyiz. Allah izin verdiği sürece çalışmalarımıza devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı 2.Bölge Müdürü Yahya Güngör de, Sadağı Kanyonu’nun 436 hektarlık bir alana sahip olduğunu söyledi. Kanyonun, Bursa’ya 56, Orhaneli’ne de 9 km uzaklıkta olduğunu hatırlatan Güngör, kanyonun içerisinde Roma döneminden kalma tarihi eserlerin de yer aldığına dikkat çekti.