SEEDUP İNOVATİF GİRİŞİMCİLİK PROGRAMI’NIN SON BAŞVURU TARİHİ 31 MAYIS

SEEDUP İNOVATİF GİRİŞİMCİLİK PROGRAMI’NIN SON BAŞVURU TARİHİ 31 MAYIS

Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) ve Bursa Teknik Üniversitesi’ne bağlı Bursa Teknoloji Transfer Ofisi (BTTO) iş birliğiyle başlatılan SeedUP İnovatif Girişimcilik Programı ile ilgili başlatılan bilgilendirme toplantılarının ikincisi BTSO’da yapıldı.

TOBB Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Abidin Şakir Özen’in de katıldığı toplantıda, Bursa Teknoloji Transfer Ofisi Yöneticisi Nadir Yıldırım tarafından ‘SeedUP İnovatif Girişimcilik Programı’nın detayları anlatıldı.

Programın açılışında konuşan Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Abidin Şakir Özen şunları söyledi: “Girişimcilerimizin vizyonu, iş hayatımıza sunacakları yenilikler Türkiye’nin daha parlak bir geleceğe kavuşması adına son derece önemli. Bu noktada kentimizdeki girişimcilik ekosisteminin en büyük destekçilerinden olan BEBKA tarafından, Bursa Teknik Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi işbirliğinde geliştirilen SeedUP programı girişimcilerimize eşsiz fırsatlar sunuyor.”

Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) tarafından, Bursa Teknoloji Transfer Ofisi iş birliğinde geliştirilen, inovatif iş fikirlerinin hayata geçirilmesi için iş kurmak isteyen girişimcilere destek vermeyi amaçlayan ‘SeedUP İnovatif Girişimcilik Programı’nın detayları ve katılım şartları ile ilgili yetkilileri bilgilendiren Nadir Yıldırım, programın 12 ay süreceğini ifade etti.

İnovasyonda önemli olan, gerçek bir problemi tespit edip onu çözebilecek bir tasarım yapmanızdır diyen Yıldırım, inovasyonun bir kültür olduğunu ve her girişimcinin de mutlaka bir hikâyesinin olması gerektiğini ifade etti.

Programla ilgili detayları paylaşan Yıldırım şunları söyledi: “Programda, Bursa, Eskişehir ve Bilecik’te ikamet eden ve inovatif iş fikirleri olan girişimcilerin uygulamalı girişimcilik eğitimi alması, iş fikirlerini hayata geçirerek ürünlerini ticarileştirmeleri ya da firmalarını kurmaları, sonrasında eğitim ve mentorluklar ile desteklenerek belirli süre aralıklarla takip edilmelerini içeren uzun dönemli bir program olarak tasarlanmış olup, program ile inovatif girişim sayısının artması hedeflenmektedir. Şu an lansman dönemindeyiz, programı tanıtıyoruz. Son başvuru tarihi 31 Mayıs’tır.”