ŞEYH EDEBALİ ÜNİVERSİTESİ’NİN YENİ ÖĞRENCİLERİNE BİLECİK TANITILDI…

ŞEYH EDEBALİ ÜNİVERSİTESİ’NİN YENİ ÖĞRENCİLERİNE BİLECİK TANITILDI…

Bilecik Valiliği koordinasyonunda, Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi işbirliğinde Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) tarafından düzenlenen programda, Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi’nin yeni öğrencilerine Bilecik tanıtıldı.

2018 – 2019 Eğitim-Öğretim yılında Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi’ne yeni kayıt yaptıran ve kayıt sırasında gezi programına katılmak için başvuru yapan öğrencilerin Bilecik ilinin tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerini tanıması, Bilecik hakkında bilgi edinmeleri ve birer turizm elçisi olmaları için Bilecik İli Tanıtım Gezisi gerçekleştirildi.

Bilecik Şeyh Edebali Üniversite’nin Fen-Edebiyat Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi, İslami İlimler Fakültesi, Mühendislik Fakültesi, İlçe Meslek Yüksekokulları, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu, Sağlık Yüksekokulu ve Ziraat ve Doğa Bilimleri Fakültesi’nden geziye katılan öğrenciler 4 farklı gruba ayrıldı. Her grup farklı günlerde olmak üzere ilk iki grup için 29 ve 30 Eylül tarihlerinde tamamlanan Bilecik İli Tanıtım Gezisi, 6 ve 7 Ekim tarihlerinde de diğer iki grup için devam etti.

Bilecik Merkez’den hareket ederek sırasıyla Osmaneli, Söğüt ve Pazaryeri ilçelerinin tarihi ve doğal güzelliklerini ziyaret eden öğrencilere gezi boyunca bir kokartlı rehber ve yardımcısı gezi boyunca eşlik etti.

Üniversiteye yeni başlayan öğrencilere Bilecik’te yer alan tarihi değerlerin ve doğal güzelliklerin kendilerine tanıtılmasıyla beraber, Bilecik Merkez’de bulunan Şeyh Edebali Türbesi’nin gezilmesiyle tanıtım gezisi sona erdi.