SOGEP Destekli Genç Dijital Girişimcilik Akademisi 1. Akademi Finali Gerçekleşti

SOGEP Destekli Genç Dijital Girişimcilik Akademisi 1. Akademi Finali Gerçekleşti

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü koordinasyonunda BEBKA tarafından SOGEP kapsamında desteklenen Genç Dijital Girişimcilik Akademisi (#gençgirişimciyiz) Projesi 1. Akademi finali gerçekleşti.

Proje ile dijital pazarlama ve e-ticaret alanlarında eğitimler verilerek gençlerin istihdam edilmelerini veya girişimci olmalarını sağlamak amacıyla “Genç Dijital Girişimcilik Akademisi” kuruldu ve çevrimiçi eğitim müfredatı oluşturuldu.

Proje süresince 1000’in üzerinde gence ulaşılması hedeflenmektedir. Eğitim programlarını tamamlayan kursiyerler hedef firmalara mentor olarak atanmaktadır. Gençlerin dijital pazarlama ve e-ticaret uzmanı olarak firmalarda istihdam edilmeleri ya da bireysel girişimci olarak kendi şirketlerini kurması beklenmektedir. Bu sayede gençlerin istihdama katılımları sağlanırken hedef pazarlarını geliştirmek ve ihracat yapmak isteyen firmalar da aradıkları uzman personele daha rahat ulaşacaklar, e-ticaret entegrasyonlarını hızlandıracaklardır.

Akademinin ilk döneminde 16 genç 220 saat süren E-Ticaret ve Dijital Pazarlama eğitimleri aldılar. Pilot uygulamada esnaflar ve KOBİ’lerle çalışma fırsatı bulan gençler düzenlenen sertifika töreninde proje boyunca yaptıkları çalışmaları da sundular.