TechUP BURSA BAŞLIYOR

TechUP BURSA BAŞLIYOR

Bursalı teknoloji tabanlı firmalara BEBKA desteği sunuluyor, firmalar TechUP ile hızlanıyor

Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) tarafından bölgedeki girişimcilik altyapısının güçlendirilmesi, diğer kurumların vermiş oldukları desteklerle tamamlayıcılığı sağlanması ve bölgedeki teknoloji tabanlı firmalarının güçlendirilerek katma değerli üretime geçişin sağlanması amacıyla “Teknoloji Odaklı Hızlandırıcı Programı – TechUP” hayata geçiriliyor.

“Teknoloji Odaklı Hızlandırıcı Programı – TechUP” ın amacı Bursa ilinde, faaliyet gösterdiği alanda yenilikçi ve teknolojik bir ürünü/hizmeti olan, fakat söz konusu atılımı finansal kısıtlar veya tecrübe eksikliği gibi sebepler ile gerçekleştiremeyen, en az 3 ay önce kurulmuş, tercihen ciro elde etmiş firmaların büyüme hedeflerinin mentorlar gözetiminde desteklenmesi ve firmanın yatırım yapılabilir hale getirilmesi.

Program kapsamında Bursa’da faaliyet gösteren teknoloji tabanlı ürün/hizmet üreten ve tercihen ciro yapmış, büyümek için istekli firmalar desteklenecek. Uludağ Teknoloji Transfer Ofisi (Uludağ TTO) ile birlikte yürütülecek olan programa başvurular 10 Ekim 2017 tarihinde başlayacak. Başvurular iş fikri ile değil, geliştirdiği teknolojik yenilik/ürün/hizmete göre değerlendirilerek seçilecek; toplam 10 firma hızlandırıcı programına alınarak yatay ve dikey mentorlarla çalışabilecek. 7 ay sürecek programın sonunda düzenlenecek olan Yatırımcı-Girişimci Buluşmaları (Demo Day) ile firmalar yatırımcı karşısına çıkma imkânı bulacaklar.

Proje başvuruları için son tarih ise 30 Kasım 2017 olup proje başvurularını girmek için  BEBKA TechUP Bursa internet sitesi (www.bebka.org.tr/techup/bursa) ziyaret edilebilir.