TRAVEL TURKEY İZMİR’DE BÖLGEMİZİN TURİZM POTANSİYELİ TANITILDI

TRAVEL TURKEY İZMİR’DE BÖLGEMİZİN TURİZM POTANSİYELİ TANITILDI

6-8 Aralık 2018 tarihleri arasında İzmir’de gerçekleştirilen 12. Travel Turkey Fuarı’na, Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) tarafından, Eskişehir ve Bilecik Valilikleri koordinasyonunda bölgedeki turizm paydaşları ile iş birliği içerisinde hazırlanan Eskişehir ve Bilecik illerimizin stantları damga vurdu.

3 gün boyunca devam eden fuarda, birçok şehir güzelliklerini sergileme imkânı bulurken Eskişehir ve Bilecik başta tarihi ve kültürel değerleri, doğal güzellikleri ve kendine has ürünlerini tanıtacak şekilde hazırlanmış özel tasarım stantlarıyla ziyaretçilerden yoğun ilgi gördü. Fuar süresince bölge illerimizin stantlarını gezen Eskişehir Valimiz Özdemir Çakacak, Bilecik Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şükrü Keskin ve meclis üyeleri, TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya, TÜRSAB Güney Marmara Yöre Temsil Kurulu Başkanı Murat Saraçoğlu, Eskişehir ve Bilecik’in turizm potansiyelleri ve bu kapsamda yapılan çalışmalar ile ilgili bilgi aldı.

Eskişehir ve Bilecik stantlarında, özellikle illerimizin doğal güzelliklerini gösteren görseller katılımcılardan büyük ilgi gördü. Ayrıca stantları gezen ziyaretçilere Bilecik’in Osmaneli ilçesinin ayva ve nar lokumu ile Eskişehir’in met helvası ikram edildi.

Kamu-özel sektör işbirliğinin en güzel örneği

Eskişehir ve Bilecik stantları bu yıl da, kamu-özel sektör işbirliğinin güzel örnekleri oldu. Eskişehir İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Eskişehir ilçe belediyeleri ile seyahat acentaları ve oteller stantlarda yer aldı. Fuar boyunca lületaşı eserleri sergilendi. Eskişehir tanıtım filmlerinin gösterildiği stantta ziyaretçilere, Eskişehir’in tanıtımına yönelik bilgilendirme yapıldı. Bilecik Belediyesi, Osmaneli Belediyesi, turizm acenteleri ile otellerin yer aldığı Bilecik standında ise yerli ve yabancı kurum/kuruluşlar ile birebir görüşmeler yapılarak önemli iş birlikleri sağlandı.

Turizm kapsamında Eskişehir ve Bilecik illerimizin kültürel, tarihi, doğal zenginlikleri ile yöresel ürünlerinin valiler, belediye başkanları, bürokratlar, acente temsilcileri ve diğer turizm profesyonelleri dahil olmak üzere ulusal ve uluslararası geniş bir ziyaretçi kitlesine başarı ile tanıtıldığı 12. Travel Turkey İzmir Fuarı 8 Aralık 2018 Cumartesi günü sona erdi.