TRAVEL TURKEY’E ESKİŞEHİR VE BİLECİK DAMGASI

TRAVEL TURKEY’E ESKİŞEHİR VE BİLECİK DAMGASI

7-10 Aralık 2017 tarihleri arasında İzmir’de gerçekleştirilen 11. Travel Turkey Fuarı’na, Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) tarafından, Eskişehir ve Bilecik Valilikleri koordinasyonunda bölgedeki turizm paydaşları ile işbirliği içerisinde hazırlanan Eskişehir ve Bilecik illerimizin stantları damga vurdu.

4 gün boyunca devam eden fuarda, birçok şehir güzelliklerini sergileme imkânı bulurken Eskişehir ve Bilecik başta tarihi ve kültürel değerleri, doğal güzellikleri ve kendine has ürünlerini tanıtacak şekilde hazırlanmış özel tasarım stantlarıyla ziyaretçilerden yoğun ilgi gördü. Fuarın ilk gününde bölge illerimizin stantlarını gezen Bilecik Valimiz Sn. Tahir BÜYÜKAKIN, Eskişehir Valimiz Sn. Özdemir ÇAKACAK, Nevşehir Valisi Sn. İlhami AKTAŞ ve Balıkesir Valisi Sn. Ersin YAZICI Eskişehir ve Bilecik’in turizm potansiyelleri ve bu kapsamda yapılan çalışmalar ile ilgili bilgi aldı.

Eskişehir ve Bilecik stantlarında, ziyaretçilere illerin tanıtımına yönelik CD, kitap, broşür ve çeşitli promosyon ürünleri dağıtıldı. Kurulan stantlarda özellikle illerimizin doğal güzelliklerini gösteren görseller katılımcılardan büyük ilgi gördü. Ayrıca stantları gezen ziyaretçilere Bilecik’in Osmaneli ilçesinin ayva ve nar lokumu, Osmanlı şerbeti, Pazaryeri’nin meşhur boza ve helvası ile Eskişehir’in met helvası ikram edildi.

Eskişehir ve Bilecik stantları bu yıl da, kamu-özel sektör işbirliğinin güzel örnekleri oldu. Eskişehir İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Çifteler, Seyitgazi, Sivrihisar ve İnönü ilçeleri, Türkiye Oteller Birliği Eskişehir Temsilciliği, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği Eskişehir Temsilciliği, seyahat acentaları ve oteller standımızda yer aldı. Fuar boyunca lületaşı eserleri sergilendi. Eskişehir tanıtım filmlerinin gösterildiği stantta ziyaretçilere, Eskişehir’in tanıtımına yönelik bilgilendirme yapıldı. Bilecik Belediyesi ve Osmaneli Belediyesinin yer aldığı Bilecik standında ise tur firması yetkilileri ile birebir görüşmeler yapılarak önemli işbirlikleri sağlandı.

Turizm kapsamında Eskişehir ve Bilecik illerimizin kültürel, tarihi, doğal zenginlikleri ile yöresel ürünlerinin valiler, belediye başkanları, bürokratlar, acente temsilcileri ve diğer turizm profesyonelleri dahil olmak üzere ulusal ve uluslararası geniş bir ziyaretçi kitlesine başarı ile tanıtıldığı 11. Travel Turkey İzmir Fuarı 10 Aralık 2017 Pazar günü sona erdi.