ULUDAĞ ULUSLARARASI SNOWBOARD YARIŞLARI TAMAMLANDI

ULUDAĞ ULUSLARARASI SNOWBOARD YARIŞLARI TAMAMLANDI

 

Uludağ, snowboard yarışlarına ev sahipliği yaptı, sporcular nefes kesti.

 

Bursa Valiliği Turizm Tanıtma Birliği, Büyükşehir Belediyesi ve BEBKA iş birliğiyle düzenlenen yarışların finalinde sporcular, rüzgârlı ve karlı hava şartlarında mücadele etti. Bursa Valiliği Turizm Tanıtma Birliği, Büyükşehir Belediyesi ve Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) iş birliğiyle düzenlenen "Uludağ Uluslararası Snowboard Yarışları’nın finali yapıldı.

 

Yarışlar için ikinci oteller bölgesindeki Kırkgözler mevkiinde hazırlanan parkurda gerçekleştirilen final yarışında sporcular, rüzgârlı ve karlı hava şartlarına rağmen mücadele etti. Yarışları izleyen Vali Münir Karaloğlu, snowboard etkinliklerinin Uludağ'ın geleceğine hizmet edeceğini söyledi. Karaloğlu, Uludağ'ı hak ettiği noktaya taşımak istediklerini belirterek, "Dünyaca ünlü snowboardçular, burada bizim çocuklarımızla kaydı. Uludağ, sadece Bursa'nın değil, Türkiye'nin marka değeri. Buna rağmen dünyada çok bilinen bir kayak merkezi değil. Bu tip organizasyonların amacı Uludağ'ın sadece Türkiye'de değil, dünyada da bilinirliğini artırmak, buraya daha çok yabancı kayakçıyı, sporseveri getirebilmek" diye konuştu. Parkuru hazırlayan firmanın temsilcisi Levent İyici de gençlerin yarışlar için heyecanlı bir mücadele içine girdiklerini belirterek, "Etkinlik için gelen başarılı sporcular, 4 gündür Uludağ'ın çeşitli yerlerinde videolar çekti. Bu yolla Uludağ'ı bütün dünyaya tanıtmak ve burada nitelikli tesislerin olduğunu göstermek istiyoruz" dedi.

 

Konuşmaların ardından, iki kategoride gerçekleştirilen final müsabakasında dereceye girenler açıklandı. Yarışın "profesyoneller" kategorisinde Deniz Altınok birinci, Kerem Gürdal ikinci, Süleyman Atlı üçüncü olurken, "amatörler" kategorisinde de Barış Tuncer birinci, Özhan Altıntaş ikinci, Murat Ferhat Kayar üçüncü oldu. Yarışmacılara ödülleri, Vali Karaloğlu ve Vali Yardımcısı Ahmet Hamdi Usta tarafından verildi.

 

Bir olimpiyat dalı olan Engelli Parkur (Slopestyle) yarışına Türkiye'de ilk defa ev sahipliği yapan kayak merkezi Uludağ oldu. Şenlik kapsamında amatör yerli sporcular, dünya çapında üne sahip Celia Miller, Billy Morgan gibi yıldızlardan eğitim aldı. Uludağ'da yapılan Qpark Uludağ Snowpark ile Türkiye'deki sporculara maksimum ve güvenlikli bir spor yapma imkânı sunuldu.