YARATICI GİRİŞİMCİLER İÇİN ONLİNE EĞİTİM SETİ YAYINLANDI

YARATICI GİRİŞİMCİLER İÇİN ONLİNE EĞİTİM SETİ YAYINLANDI

NESTA’nın (İngiltere Ulusal Bilim, Teknoloji ve Sanat Vakfı) yaratıcı girişimciler için geliştirdiği Yaratıcı Girişimcilik Eğitim Seti’, British Council ve BEBKA işbirliğinde Türkçe’ye çevrildi.

2014 yılında Türkiye’de başlatılan Yaratıcı Girişimcilik Eğitimi, yaratıcı sektörlerde iş kurmak isteyen girişimcilerin fikirlerini adım adım geliştirmelerine ve ihtiyaç duydukları ilişki ağını keşfetmelerine yönelik olarak hazırlandı. Beş günlük eğitim programı ile film, görsel sanatlar, sahne sanatları, müzik, moda, tasarım, çizgi film, oyun, mimarlık, el sanatları, yayıncılık gibi yaratıcı endüstrilerde yeni girişimcilere destek olunması amaçlanıyor.

Bugüne kadar Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) ve British Council işbirliğinde Bursa ve Eskişehir’de düzenlenen eğitimler, İzmir Kalkınma Ajansı, Çukurova Kalkınma Ajansı, İstanbul Kalkınma Ajansı işbirliği ile İzmir, Adana, İstanbul’da da girişimci ve eğitmenlerle buluştu.

BEBKA ve British Council’ın internet sitelerinden ücretsiz olarak sunulan “Yaratıcı Girişimcilik Eğitim Seti’, sektöre yenilikçi bir metodoloji sunarak yaratıcı kişilerin iş fikirlerini incelemelerine ve geliştirmelerine yardımcı oluyor. Eğitim seti, girişimcilerin kendi iş ‘öykülerini’ anlatabilmelerine katkı sağlayacak bilgiler, öneriler, çeşitli alıştırmalar ve aktiviteler içeriyor. Girişimciler, eğitim setini tamamladıklarında işlerinin başarıya ulaşmasını, nasıl sürdürülebilir olacağını ve para kazanmak için neler yapılması gerektiğiyle ilgili cevaplara ulaşacak.

Yaratıcı Girişimcilik Eğitim Seti’ne ücretsiz olarak indirmek için tıklayınız.