2014 Yılı Mali Destek Programları

 

Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) 2014 yılı mali destek programları proje teklif çağrısı dönemi 25/11/2013 tarihi itibariyle başladı. 2014 yılı proje teklif çağrılarının toplam bütçesi 50 milyon TL olarak belirlendi.

 

Bu çağrı kapsamındaki program başlıkları şu şekildedir:

 

1. Sosyal Kalkınmaya Yönelik Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı
2. Kırsalda Ekonomik Gelişim Mali Destek Programı
3. İşbirliği ve Gelişim Mali Destek Programı
4. Çevre Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı
5. Çevre Dostu Üretim (KOBİ) Mali Destek Programı

 

KAYS üzerinden proje başvuruları için son başvuru tarihi 14/02/2014 saat 17:00 olarak belirlenmiştir. Proje dosyasının Ajansa teslim edilmesi için son tarih 21/02/2014 saat 17:00’dir.

 

Başvuru Rehberleri:

Her bir program için detaylı bilgilerin yer aldığı başvuru rehberleri için aşağıdaki bağlantılara tıklayınız.

Sosyal Kalkınmaya Yönelik Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı için tıklayınız…
Kırsalda Ekonomik Gelişim Mali Destek Programı için tıklayınız…
İşbirliği ve Gelişim Mali Destek Programı için tıklayınız…
Çevre Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı için tıklayınız…
Çevre Dostu Üretim (KOBİ) Mali Destek Programı için tıklayınız…

Bilgilendirme Toplantıları:

Programın tanıtımı için bölgemiz il ve ilçelerinde bilgilendirme toplantıları düzenlenmiştir.Bilgilendirme toplantı takvimi için tıklayınız….

 

Proje Yazma Eğitimleri:

Proje teklif çağrısı kapsamında, projelerin KAYS sisteminde başvurusunun nasıl yapılacağı, projelerin nasıl hazırlanması gerektiği, proje döngüsü yönetimi ve mantıksal çerçeve yaklaşımı gibi konuların ele alındığı ücretsiz proje yazma eğitimleri düzenlenmiştir.

Eğitim takvimi için tıklayınız…

 

Proje döngüsü yönetimi ve proje başvuru formu ve bütçe ile ilgili eğitimler ayrıca online olarak web sitemiz üzerinden sesli ve animasyonlu olarak sunulmaktadır. Proje yazma eğitim toplantılarına katılma fırsatı bulamayan yada bilgilerini pekiştirmek isteyenler online proje yazma eğitimi yazılımından da yararlanabilirler.Online proje yazma eğitimine erişmek için tıklayınız…

 

Teknik Yardım Masası:

Başvuruda bulunmak isteyen proje sahiplerinin, Ajansta görevli uzmanlarla projeleri ile ilgili görüşebilmeleri için teknik yardım masaları kurulmuştur. Teknik yardım masası mali destekler konusunda bilgi vermek veya nasıl proje yazılacağı konusunda bir eğitim değildir. Bu hizmet özellikle mali destek programlarına başvuru yapılabilecek somut bir projesi olan ve projesi hakkında fikir alışverişinde bulunmak isteyen başvuru sahiplerine yöneliktir.

 

 

KAYS Kullanım Kılavuzu:

KAYS sistemi üzerinden proje başvurusu yapabilmek için izlenmesi gerekli adımların açıklandığı, görsel olarak hazırlanmış eğitim dokümanları bulunmaktadır.

KAYS eğitim dokümanları için tıklayınız…