2015 Yılı Mali Destek Programları

 

Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) 2015 yılı Mali Destek Programları Proje Teklif Çağrısı dönemi 16/02/2015 tarihi itibariyle başladı. 2015 yılı proje teklif çağrılarının toplam bütçesi 15 milyon TL olarak belirlendi.

 

Bu çağrı kapsamındaki program başlıkları şu şekildedir:

 

  1. Kırsalda Ekonomik Kalkınma (Kar Amacı Güden Kuruluşlara Yönelik)
  2. Kırsalda Ekonomik Kalkınma (Kar Amacı Gütmeyen Kuruluşlara Yönelik)
  3. Sağlık Turizminin Geliştirilmesi

 

KAYS üzerinden proje başvuruları için son başvuru tarihi 08/05/2015 saat 17:00 olarak belirlenmiştir. Proje dosyasının Ajansa teslim edilmesi için son tarih 15/05/2015 saat 17:00’dir.

 

Başvuru Rehberleri:

 

Her bir program için detaylı bilgilerin yer aldığı başvuru rehberleri için aşağıdaki bağlantılara tıklayınız.

 

Kırsalda Ekonomik Kalkınma (Kar Amacı Güden Kuruluşlara Yönelik) Mali Destek Programı için tıklayınız…

 

Kırsalda Ekonomik Kalkınma (Kar Amacı Gütmeyen Kuruluşlara Yönelik) Mali Destek Programı için tıklayınız…

 

Sağlık Turizminin Geliştirilmesi Mali Destek Programı için tıklayınız…

 

2015 Yılı Mali Destek Programları için, proje başvurularının hazırlanmasında Kalkınma Ajansları Yönetim Sistemi (KAYS) kullanılacaktır. Başvurular, http://portal.kays.kalkinma.gov.tr/ adresine girilerek KAYS başvuru modülü üzerinden yapılacak ve bu sistem üzerinden indirilecek başvuru formunun ajansa teslim edilmesiyle tamamlanmış olacaktır. Ajans tarafından ilan edilmiş proje teklif çağrıları KAYS başvuru modülünde açık olarak gözükecek ve başvuru sahipleri bu çağrılara ilgili alanları doldurarak başvuru yapabilecektir.

 

Sıkça Sorulan Sorular (S.S.S.):

 

Başvuru rehberlerinde cevabını bulamadığınız sorularınızı proje@bebka.org.tr e-posta adresine ya da 0224 211 13 29 nolu faks numarasına yazılı olarak gönderebilirsiniz. BEBKA’ya gelen sorular 10 gün içerisinde cevaplanacak ve eşitlik ve tarafsızlık ilkesi gereği geneli ilgilendiren soruların cevapları www.bebka.org.tr internet sitesindeki Sıkça Sorulan Sorular bölümünde yayımlanmaktadır.

 

Sıkça Sorulan Sorular (S.S.S.) bölümü için tıklayınız…

 

Bilgilendirme Toplantıları:

 

Programın tanıtımı için bölgemiz il ve ilçelerinde bilgilendirme toplantıları düzenlenecektir. Bu toplantılar kamuoyuna açık olarak düzenlenecek olup, kayıt yaptırmak gerekmemektedir. Vatandaşlarımız kendilerine uygun olan gün ve yerdeki bir toplantıya katılabilirler.

 

Bilgilendirme toplantıları takvimi için tıklayınız.

 

Proje Yazma Eğitimleri:

 

Proje teklif çağrısı kapsamında, projelerin KAYS sisteminde başvurusunun nasıl yapılacağı, projelerin nasıl hazırlanması gerektiği, proje döngüsü yönetimi ve mantıksal çerçeve yaklaşımı gibi konuların ele alındığı ücretsiz proje yazma eğitimleri düzenlenecektir. Potansiyel başvuru sahipleri belirtilen takvimdeki uygun bir eğitime katılarak projelerin nasıl hazırlanması gerektiği konusunda bilgi alabilirler.

 

Proje yazma eğitimlerine katılmak isteyenlerin “Çevrimiçi Kayıt Sistemi” üzerinden katılmak istedikleri yer ve tarihteki eğitimlere kayıt olmaları gerekmektedir.

 

Eğitim takvimi için tıklayınız.

 

Proje döngüsü yönetimi ve proje başvuru formu ve bütçe ile ilgili eğitimler ayrıca çevrimiçi olarak web sitemiz üzerinden sesli ve animasyonlu olarak sunulmaktadır. Proje yazma eğitim toplantılarına katılma fırsatı bulamayan ya da bilgilerini pekiştirmek isteyenler çevrimiçi proje yazma eğitimi yazılımından da yararlanabilirler.

 

Çevrimiçi proje yazma eğitimine erişmek için tıklayınız…

 

Teknik Yardım Masası:

 

Başvuruda bulunmak isteyen proje sahiplerinin sunacakları projeyle ilgili Ajansta ilgili uzmanlarla görüşebilmeleri için teknik yardım masaları kurulacaktır. Her bir proje sahibi için azami 1 saatlik süre ayrılacak olup, başvuru sahipleri aşağıdaki bağlantıdan randevu alarak söz konusu hizmetten faydalanabileceklerdir. Teknik yardım masası mali destekler konusunda bilgi vermek veya nasıl proje yazılacağı konusunda bir eğitim değildir. Bu hizmet özellikle mali destek programlarına başvuru yapılabilecek somut bir projesi olan ve projesi hakkında fikir alışverişinde bulunmak isteyen başvuru sahiplerine yöneliktir.

 

KAYS Kullanım Kılavuzu:

 

KAYS sistemi üzerinden proje başvurusu yapabilmek için izlenmesi gerekli adımların açıklandığı, görsel olarak hazırlanmış eğitim dokümanları bulunmaktadır.

 

KAYS eğitim dokümanları için tıklayınız…