GÜNEY KORELİ TURİZM BLOGGERLARI, ESKİŞEHİR’DEN MUTLU AYRILDI

GÜNEY KORELİ TURİZM BLOGGERLARI, ESKİŞEHİR’DEN MUTLU AYRILDI

Eskişehir Valiliği koordinasyonunda, Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) tarafından THY desteklerinde düzenlenen program ile Eskişehir’e gelen Güney Koreli Turizm Bloggerları, Eskişehir’den memnun ayrıldı.

Bilindiği üzere Eskişehir’in turizmini canlandırmak ve ilimize yurtdışından turist gelmesini sağlamak amacıyla Eskişehir Valiliği tarafından bir dizi çalışma başlatılmış olup; bu çalışma kapsamında her yıl yurtdışına turizm amaçlı seyahat eden 32 milyon Güney Koreli’den ilimize turistin gelmesi hedeflenmiştir.

Bu amaçla proje gereği gerçekleştirilen 4 günlük tanıtım programına Güney Kore’den 9 Turizm Bloggerı davet edildi. BEBKA ve THY’nın destekleriyle gerçekleştirilen program dahilinde katılımcılar ilk gün İnönü’de planör uçuşu ve yamaç paraşütü yaparken, ikinci gün Seyitgazi ve Han’da Frig Vadisi’ni gezdi. Bloggerlar Üüçüncü gün Çifteler Sakaryabaşı’nda su altı dalış, Mahmudiye’de at çiftlikleri gezisi ve ata binme aktiviteleri yaptı, Sivrihisar’da da tarihi- kültürel yerlerin gezdi

Son gün ise Eskişehir il merkezindeki müze ve turistik yerleri gezen Güney Koreli Bloggerlar, çektikleri görselleri şahsi internet sayfalarında ve sosyal medya hesaplarında paylaştı.

Eskişehir’den memnun bir şekilde ayrılan Bloggerlar, Eskişehir’in cana yakın davranışlar sergileyen insanlarını, tarihi ve kültürel zenginliklerini ve hiç bitmesini istemedikleri aktiviteleri çok beğendiklerini belirterek, Güney Korelilerin; Eskişehir’e gelmesini sağlamak adına ellerinden ne geliyorsa yapacaklarını söylediler.